Přejít na obsah

Prepis na nového majiteľa -> výmena modemu


Návštěvník Tonda Blaník

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tonda Blaník

V byte mala stará majiteľka modem a samostatný router. Router som vymenil a všetko stále funguje. Stará majiteľka má Internet 50+ a prenájom modemu, ja za modem prenájom platiť nechcem. Na telefóne mi povedali, že buď mi budú prenajímať staré zariadenie, alebo si od nich musím kúpiť nové. Nechcú mi predať starý modem za zostatkovú cenu.

Bolo by najrozumnejšie skúsiť dohodnúť celkovú cenu služby na 326Kč (to je najnižšia možná cena u UPC, predpokladám?) a neriešiť, z čoho je tá cena zložená? Alebo existuje nejaké lepšie riešenie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

Pokud se jedná o smlouvu v ČR, tak můžete odkoupit na internetu od někoho použitý modem. Cisca začínají kolem 350 Kč (musí být v minulosti od UPC odkoupen, nesmí jít o nevrácené zařízení). Pak za modem nic platit nebudete a budete hradit jen internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starou vraždu bych dnes asi nekupoval. Leda že by to bylo za pár korun. Je tam větší riziko, že odejde zdroj, případně nějaká součástka v modemu. Cisco byl můj první router v pronájmu. Když jsem ho dostal, měl úplně steřelý kabel od zdroje, lezly z toho dráty ven .... Spíš bych se snažil sehnat bazarový Technicolor, nebo koupil nový Compal rovnou od UPC. Ale každý nechť posoudí sám, co se mu vyplatí. Taky záleží, na jak dlouho dopředu tazatel uvažuje zůstat u UPC a zda u něj nedojde k navýšení rychlosti.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

Zrovna adaptéru bych se nebál, to je otázka 150 Kč v případě, že odejde. Navíc z mé zkušenosti jsou tyto modemy spolehlivé a nejméně negativně ovlivňují traffic. Ale je to věc každého, co bude preferovat. Omezení rychlosti samozřejmě je a nejrychlejší tarif na něj už asi nepřipojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba tady je jeden technicolor za slušnou cenu

https://www.sbazar.cz/hagecius/detail/46056858-wi-fi-router-technicolor-tc7200u

ale před prodejem si od majitele vyžádej sériové číslo modemu které najde na štítku, pak zavolej na infolinku UPC a podle čísla modemu si nech ověřit Zda byl modem opravdu prodán, Mohlo by se totiž klidně jednat o navrácení kus který byl pouze v pronájmu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...