Přejít na obsah

Pomalá rychlost přenosu domácí sítě


Návštěvník Radeček_zl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Radeček_zl

Řešíme problém. V rámci rekonstrukce jsme natahali po bytě kompletně nové datové rozvody a dnes, po připojení nového HD DVR media boxu do sítě se setkávám s tím, že Wi-fi jede v plné síle (300 MB), ale při připojení počítače na druhé straně místnosti (všechny kontrolky svítí oranžově) není možné vytlačit z internetu víc, než cca 10 MB.

Nemáte typ, čím to může být? Ujistil jsem se, že kabely a Switch zvládne 10 GB, takže nechápu, proč při připojení napřímo HD DVR media box do PC jeden internet naplno, ale pokud propojím HD DVR media box do sítě a pak ze sítě do pc, rychlost je ta tam ... 

 

Díky za jakýkoliv typ

p.s: všechny kabely máme nové a na druhé straně pokoje, za výstupem z domácí sítě mám napojený D-link Go-sw-5G

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Z toho popisu neni vubec jasne, co je pripojene kde a hlavne JAK (kabelem nebo pres wifi). Zkus to popsat znovu a srozumitelneji (a s tema 10 Gbit/s u switche ses asi trochu seknul, ne? to by bylo krapet za jiny penize nez ten tvuj D-link).
Podle dostupnych informaci znamena oranzova barva LEDky u toho D-linku rychlost 100 Mbit/s, tzn. to odpovida prenosu tech popisovanych 10 MB/s. Ze je kabel novy nic neznamena... podstatne je, na jakou rychlost je staveny - je to CAT5e nebo CAT6, nebo je to jen CAT5?
Taky zkontroluj, jestli nemas zapnuty nejaky power saving u Ethernetu, kdysi jsem resil, proc mi notebook jede jen 100 Mbit a az po delsim zkoumani jsem zjistil, ze ve vlastnostech ovladace byla zapnuta nejaka tahleta kravina a tim padem se port pri provozu na baterku prepnul na 100 Mbit :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Radeček_zl
před 8 hodinami , Evzen napsal:

Z toho popisu neni vubec jasne, co je pripojene kde a hlavne JAK (kabelem nebo pres wifi). Zkus to popsat znovu a srozumitelneji (a s tema 10 Gbit/s u switche ses asi trochu seknul, ne? to by bylo krapet za jiny penize nez ten tvuj D-link).
Podle dostupnych informaci znamena oranzova barva LEDky u toho D-linku rychlost 100 Mbit/s, tzn. to odpovida prenosu tech popisovanych 10 MB/s. Ze je kabel novy nic neznamena... podstatne je, na jakou rychlost je staveny - je to CAT5e nebo CAT6, nebo je to jen CAT5?
Taky zkontroluj, jestli nemas zapnuty nejaky power saving u Ethernetu, kdysi jsem resil, proc mi notebook jede jen 100 Mbit a az po delsim zkoumani jsem zjistil, ze ve vlastnostech ovladace byla zapnuta nejaka tahleta kravina a tim padem se port pri provozu na baterku prepnul na 100 Mbit 😞

 

UPC kabel máme dotažení do obývací pokoje, ze kterého je signál TV a data roztažený zpět k hlavním dveřím a odtud po celém bytě. U popis toho switche mně asi nula ujela, sorry). Telefony máme připojené na wi-fi a rychlost jede tak, jak má (300MB). Pokud ale cokoliv připojím na domácí síť kabelem, svítí LEDka oranžově a rychlost je minimální.

Dobrý s typ s tím power savingem, jenom přemýšlím, jak se dostanu do nastavení toho switche ... nejsem zase tak technicky zdatný na toto téma ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

A co ten typ kabelaze, opravdu nemas natahane kabely CAT 5 (tj. bez toho e)?!

Rychlost wifi "300 MB" zjistujes jak? Jen z udaje rychlosti, na ktere se ta dve zarizeni spojila? Ta je totiz irelevantni... zarizeni se sice spoji na rychlosti 300 Mbit/s, ale realna rychlost prenosu dat muze byt klidne jen 1 Mbit/s.
Anyway, wifi se ti pripojuje k UPC routeru, tj. jde to uplne jinou cestou nez to pripojeni pres kabel, ktere resis...

Ten switch je opravdu typ GO-SW-5G? Neni to typ GO-SW-5E, ktery umi jen 100 Mbit/s?
Jak se dostanes do nastaveni mas popsano v manualu. Kazdopadne je treba zkontrolovat i nastaveni portu v pocitaci, v mem pripade to bylo tam, ne v routeru/switchi.
Taky zkontroluj, jestli mas skutecne poradne zastrcene kabely, tady popisuje clovek stejne chovani jako u tebe a vyresil to poradnym zastrcenim kabelu: http://forums.dlink.com/index.php?topic=66383.0.
Tady taky nekdo popisuje cosi o kabelech (neposlouchal jsem zvuk, nevim, jestli je to relevantni): https://www.youtube.com/watch?v=Ns-ruG0QJgQ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...