Přejít na obsah

Pomalý internet přes WiFi na starším notebooku


Návštěvník vasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník vasek

Zdravím všechny,

je možné, že se to už zde řešilo. Po prohledání fóra jsem bohužel nic nenašel.

Na starším notebooku jde internet velmi pomalu. Po testu rychlosti přes WiFi je uvedeno při down cca 0.5 Mbit. Po připojení síťového kabelu jde internet velmi dobře až 160 Mbit. Asi před 4 týdny internet přes WiFi připojení na tomto starším notebooku fungoval. Mám k dipozici ještě nový notebook a ten s WiFi připojením nemá. 

Nevíte prosím co by mohlo být za problém. Když tak bych mohl uvést nějaké tech. parametry, ale nevím přesně jaké by mohli pomoci pro zjištění problému. Mohl by to být nastavení internetu nebo spíše technický problém notebooku.

Předem moc děkuji

Vašek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Môže byť , že sieťovka ide do kremíkoveho neba, približný vek mašiny? Mne sa na 8r aceri už tiež lúči sieťovka, ale tá sa niekedy ale ani vôbec nezapne, nebootne, nič, a nejde net vôbec ani cez kábel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vasek

Díky za odpověď. Je pravda, že notebook bude tak 8 let starý. Jedná se o HP Pavilion DV6.

Ono šlo už předtím o zvláštní chování. Někdy WiFi nefungovala vůbec. Na Win7 se u ikonky WiFi signálu zobrazovala tato žlutá hvězdička (viz. ikonka nahoře v obrázku https://goo.gl/images/13HzrK ) a v prohlížeči se zobrazovala chyba "err_network_changed".

Zkoušel jsem to řešit, ale bohužel bez úspěchu. Po zapojení kabelu internet fungoval. Stávalo se, že právě tak zhruba před 2 měsíci po vypojení kabelu WiFi fungovalo. Dnes sice funguje, ale opravdu velmi pomalu viz. jak jsem psal výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník redroker66

Je pravda,že HP je jeden velkej šmejd. Můj synovec měl před pár lety notebook a po 2,5 letech mu odešel. V servisu mu řekli,že se oprava nevyplatí. Já mám 3 roky G3 250 a rovněž po cca 2,5 letech uhnila wifi.Nyní mi NT jede na externí USB adaptér a žádný zázrak to není.😖

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...