Přejít na obsah

IPv6 na mikrotik


Návštěvník skeblon

Doporučené příspěvky

Návštěvník skeblon

Hezky den,

prosím o radu k IPv6. Mam cca rok od UPC internet. Zatim jsem nemel cas se tim zabyvat, takze jsem domaci router mikrotik (s kterym jsem si kdysi hral  jeste u jineho providera a vyladil ho na IPv4 k obrazu svemu), nechal pripojeny za modem od UPC. Ted jsem se tim zacal trochu zabyvat. Zjistil jsem, ze mam od UPC IPv6. Rad bych si ho doma rozchodil, ale na rozdil od IPv4 tomu moc nerozumim. 
Muze mi prosim nekdo doporucit nejake jednoduche nastaveni (abych mel z ceho vyjit) a abych dostal IPv6 na koncova zarizeni. Mikrotik si chci ponechat jak je.

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoj vsetky zariadenia (Ethernet aj Wifi) od Compalu, nechaj zapojeny IBA Mikrotik do prveho ethernet portu Compalu, vypni a zapni Compal (nesmu sa pripojit ziadne Wifi zariadenia!), zapni Mikrotik, na Mikrotiku treba asi nastavit toto (DHCP-PD klient)..

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IPv6/DHCP_Client

Ak budes mat stastie, mal by si mat pridelenu /57 podsiet z Compalu a Mikrotik by ju mal dalej routovat na zariadenia pripojene na nom.

Ak nie, use Google..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...