Přejít na obsah

Připojení 2.PC (notebooku) k internetu


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, že jsem naprostý laik v propojování PC a notebooků potřeboval bych pomoc.

Jsem si vědom toho, že někde na fórech se o tom tady již hodně psalo, ale je to pro mě „španělská vesnice“. Svého vrcholu jsem pravděpodobně dosáhl, když jsem bez jakýchkoliv technických problémů, po prostudování všech možných diskusí na uvedené téma, zapojil router (Linksys SPA 2102) a za něj připojil analogový telefon pro VOIP telefonování. Světe div se, vše zatím funguje bez problémů.

Takže, internetové připojení (od Karnevalu Turbo 3M-údajně dvě IP, ovšem nevím co to znamená) a propojení je následující:

Z modemu Webstar vede drát (RJ-45) do routeru, poté z routeru do PC a k routeru je připojen telefon (RJ 11).

Nyní jsem si pořídil notebook i s wifi, ale nemám potuchy jak ho připojit. Jedná se pouze o to, abych na něm mohl mít také internet i v případě, když bude velké PC vypnuté. S notebookem bych se chtěl pohybovat bezdrátově po celém bytě. Vůbec nevím jaké zařízení (bezdrátový switch-jestli vůbec existuje, rozdvojku …..???) bych měl koupit, kam a jak to zapojit. Nechci rozhodit současné propojení velkého PC s roterem a telefonem. Prosím o radu, doporučení a eventuálně návod na zapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Budete potřebovat WiFi AP (Access Point) jež zapojíte síťovým kabelem do routeru. Pokud bude mít zakoupené AP integrovaný switch (přepínač), zapojíte do něj PC, jež je v nynějším stavu "připíchnuté" v routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předběžně děkuji za pomoc, i když jsem nadále trochu zmaten. Z tohoto důvodu si dovolím malou rekapitulaci.

Takže, v případě, že WiFi AP bude mít v sobě i switch, velké PC odpojím od routeru a připojím na AP. WiFi AP pak zapojím do routeru (WiFi AP vlastně vložím jen mezi velké PC a stávající router). Nerozhodí se mi VOIP telefon a internetové připojení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeji opět dobrý den,

na základě Vaší rady jsem chtěl vložit mezi velké PC a router Wifi AP. Bohužel jsem se dostal do situace, kdy mně v každém PC obchodě radí něco jiného. Nechci opětovně zbytečně vyhodit tisíce Kč a i původní (zánovní) dobře fungující router. Ze všech těch odpovědí a rad jsem skutečně zmaten a v současné době skutečně už nevím co mám udělat. Nakonec, způsobem pokus-chyba-náhoda jsem zapojil notebook kabelem USB B do jediné zbývající volné zdířky v kabelovém modemu a internet nějakým zázrakem funguje. Otázkou ovšem je, do jaké míry je toto připojení bezpečné. Chtěl bych Vás požádat v uvedeném ohledu na Váš názor odborníka. Poslední žádostí (pro dnešek :lol: ) by bylo Vaše doporučení nákupu modelu WiFi AP pro můj, výše uvedený účel. Ocenil bych i názory čtenářů fóra a uživatelů obdobného propojení.

Zatím děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Za Váš router samozřejme WiFI AP umístit můžete, jde však o to, že pokud koupíte WiFi AP s routerem, bylo by zbytečné tam mít stále ten Váš, o to vlastně jde. Proto Vám třeba říkají, že to "ne" a tam to taky "ne".

 

Opět tedy opakuji: Buďto si kupte WiFi router s AP => jedno zařízení na vše nebo si kupte pouze samostatné WiFi AP, které "připíchněte" za router. Není co řešit :)

 

PS: Ve vašem případě, pokud byste chtěl uplatnit "All in one", musel byste si najít WiFi router s AP a VoIP branou, coz neni tak jednoduché. Nesežene to na každém rohu :) Takže zustante u toho, co tu bylo zmíněno již dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím děkuji, koupím WIFI AP (bez routeru) a po instalaci sdělím výsledek. To jsem na to zvědav, resp. na své antitechnické schopnosti :? Určitě sdělím výsledek. Dobrou noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Takže dnes jsem úspěšně ukončil a otestoval zapojení WiFi AP přesně tak, jak jste mně poradil. Zatím vše funguje bez problémů (VOIP, obě int. připojení). Dokonce se mi podařilo nějakým zázrakem nainstalovat přes WiFi AP tiskárnu (sdílení), která ovšem funguje jen při zapnutém velkém PC.

Tímto bych Vám "dmnc" chtěl poděkovat za ochotu, trpělivost a pomoc. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesto, že jsem vše zapoijil a také to funguje, WiFi internet přes NTB je pomalejší a občas ho musím načíst z automatického DHPC. Nějak tomu nerozumím. Prověřil jsem na www.showmyip.com IP adresu na velkém PC i na NTB a adresy jsou totožné. Přitom mám údajně 2 IP adresy od karnevalu. Takže předpokládám, že by na každém přístroji měla být jiná IP a tudíž by mělo být lepší spojení a zabezpečení. Prosím o radu, jakým způsobem mám nastavit druhou IP a kde zjistím, jaká vlastně je. Jak také zjistím, jestli se jedná o přidělenou IP adresu nebo tzv. vygenerovanou?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...