Přejít na obsah

Načítání IP adresy a sdílení souborů -vyřešeno


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit s jednou věcí. Mám desktopa a notebook, do sítě je připojen buď jen desktop nebo jen notebook a to pomocí klasické síťové šňůry do kabel.modemu od Karnevalu. Někdy, po přepojení kabelu z desktopu do noťasu, aniž by došlo k restartu modemu, vše jede ok (Internet, ...), někdy se však stane, že místo toho, aby si nově připojený PC nasál IP, svítí vpravo dole ikonka, že dochází k načítání IP adresy. PC však žádnou IP adresu nenačte a pak tam skočí ta ikonka s vykřičníkem, že se nepodařilo bla bla bla a nejede nic. Nepomáhá restart modemu, nepomáha release a renew, proste nic. Driverama to není, páč to dělá jak desktop, tak noťas (kde jsou drivery fugl nový). Firewall jsem odinstaloval, windousáckej vypnul, antivir taky odinstaloval.

To, co je mi na celé věci nejvíc divný je, že když pc nechám přes noc v klidu a ráno ho pustím, tak vše je OK a všechno normálně jede.

Má někdo potuchy čím by to mohlo být?

Na úžasné help line mi řekli, že vše je OK, že modem s nimi bezproblému komunikuje a když si vyjedou žádosti o IP, je jich tam spoustu a to co každou minutu. Takže je problém v mém pc.

Hodlám ted sice pořizovat router + wifi, abych odstranil přepojování kabelu, ale stejně mi to vrtá hlavou. Za všechny nápady díky. Michal F

 

PS: ještě bych prosil radu ohledně toho routeru+wifi AP, doporučte mi prosím zařízení, které v síti karneval zaručeně funguje - nejlépe osobní zkušenost a stojí tak do 2000 Kč. Ď

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Určitému procentu lidí dělá DHCP problém. Pokud se o tento jev jedná, asi jej nebudeš schopný nijak svými schopnostmi odstranit, proto "otravuj" KC :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsem na nějaké ty wifi AP a líbí se mi asus WL-520G - má někdo zkušenost? Nemá sice router, ale to asi oželím - přece jenom víc jak na dvou pc zároveň dělat nezvládám :)

btw: mám od Karnevalu dvě IP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Mám vyzkoušeno zařízení "Asus WL-500g Deluxe", 520G by též neměla být žádným problémem.

 

PS: Router tebou zmiňované zařízení má!

PS2: S IP adresami se nemusíš trápit. Jednu si leasne tvůj router a druhá ti zbyde volná. Tu si můžeš využít, jak chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dotaz, občas slýchávám od lidí, kteří mají zapojený pc přes router, o problémech s programy typu skype, icq, miranda. Jak je na tom tento asus? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Jedná se spíše o lidskou neznalost, dá-li se tomu tak nazvat. Většinou nemají správně na svém routeru nastaveny firewall pravidla, např. namapování určitých portů, atd. Také se občas stává, že jsou ve firmware daného zařízení chyby, který je nutno zafixovat jejím updatem. Takže, jdi do toho :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

ad restart modemu,

 

co jsme resil se znamejma co delaj u kabelovky, tak problem je, ze si modem pamatuje adresy, ktery kolem neho prosly. Takze obcas ti ten zaznam vyexpiruje a obcas proste "vyexpiruje" restaretem modemu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to chápat tak, že někdy k expiraci mac adresy v kabel modemu

a) není potřeba nic (je možno bez problémů přepojit kabel z jednoho pc do druhého),

b) je k expiraci potřeba restart modemu

c) nepomůže-li restart, je třeba modem nechat přes noc v klidu

a to jaká varianta je zrovna správně záleží na kostalaci hvězd :D, počasí a náladě modemu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...