Přejít na obsah

Postup zapojení televize přes UPC


Návštěvník Thomasso

Doporučené příspěvky

Návštěvník Thomasso

Dobrý den,

přestěhoval jsem se do nového domu a poprvé budu řešit zapojení kabelové televize přes UPC (za městem kabelová TV nebyla). Chtěl jsem se tedy zeptat, jaký je postup.

Platíme internet a TV od UPC. V přízemí domu je zásuvka UPC (3 konektory - DATA, TV a ten třetí je předpokládám rádio?). Ze zásuvky DATA vede kabel do modemu Technicolor, který rozvádí po celém domě internet do routerů v jednotlivých patrech (včetně mého bytu). S internetem není problém, vše funguje jak má.

TV však zatím v domě nikdo nepoužívá, takže z UPC zásuvky "TV" žádný kabel nevede. Sem tedy směřuji svůj dotaz. Stačí mi koupit koaxiál a zapojit ho z UPC zásuvky rovnou do mé TV (55" LG 55UK6470PLC)? Nebo potřebuji nějakou krabičku od UPC, ze které povede do TV HDMI kabel? Jaké jsou možnosti a jaký se doporučuje kabel?

Díky za odpověď 🙂

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Asi nejak nechapu - nebo spis se mi nechce verit - jak to presne je...

Vzhledem k tomu, ze pises o "jednotlivych patrech" a "vcetne tveho bytu", chapu to spravne, ze se jedna o bytovy dum, nikoliv rodinny dum?
Pokud je to opravdu bytovy dum, pak je ten setup uplne spatne... Nebo jsi na neco duleziteho zapomnel, nebo popsal spatne.

To, co popisujes, je bytova pripojka, tj. pripojka, pro JEDEN BYT... nikoliv pripojka pro cely dum.
A tim padem je urcena k pripojeni JEDNE domacnosti, nikoliv celeho domu s X byty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thomasso

Pardon, špatně jsem se vyjádřil 🙂 Jde o rodinný dům. V přízemí máme rodinnou firmu, v prvním patře pronajímáme byt a v podkrovním bytě jsem já 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi normalni koax. kabel, zapni do zasuvky a TV a TV zkus naladit. Pokud je to zapojene, tak ti to naladi +- 180? kanalu v DVB-C a po 25? v DVB-T a analogu. Ty, ktere jsou zakodovane, ti to pouze nezobrazi (bude tma). Ale naladi je.

To kilo za kabel na vyzkouseni sneses? Nebo si ho nekde pujc.

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • -
  • CA modul
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thomasso

O kilo určitě nejde 😄 Spíš mi jde o to, jak je to nejlepší udělat. Koukal jsem, že UPC má nějaký Mediabox, tak jsem přemýšlel, jestli je to potřeba mít, nebo stačí rovnou píchnout koaxiál do TV 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych to řekl ještě jinak. V tuto chvíli porušujete VOP a dochází u vás k černému odběru služeb. Dle VOP má mít každý byt vlastní smlouvu. A jestli to máte rozvedené i do bytu, který pronajímáte (jakože jsem to z toho textu pochopil), tak vlastně ještě přeprodáváte služby, což je jemně řečeno maximálně špatně.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thomasso

Ne, rozhodně nedochází. Jak jsem řekl, jde o rodinný dům 🙂.  Stále mi však nikdo nebyl schopen zodpovědět otázku, jestli potřebuju k televizi krabičku od UPC nebo stačí připojit koaxiál ze zásuvky UPC k televizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro sledování základní televizní nabídky s s označením Start, která vysílá v DVB T a obsahuje asi 40 televizních kanálů, stačí propojit televizor koaxiálním kabelem se zásuvkou UPC.

Pokud bys chtěl sledovat nějaké placené kanály, je potřeba si je předplatit a od UPC si pronajmout CA modul, který se vloží do televizoru a který tyto kanály dekóduje, nebo si od UPC pronajmout nebo koupit kabelový set top box, který navíc umí videotéku a zpětné zhlédnutí na 7 dní zpět, set-top-box se pak s televizorem propojí HDMI kabelem.

Koaxiální kabel kup nějaký kvalitnější dobře stíněný, protože ty levné mají často nekvalitní stínění Přes které pak do kabelu proniká rušení. Pokud si objednáš placené kanály, tak ti technik UPC kabel doveze spolu se set-top boxem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...