Přejít na obsah

Dlouhé odezvy (načítání stránek)


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Na co mozna nevykonejsim HW, jde v podstate jen o propustnost pameti <-> sbernice <-> CPU a samozrejme je dulezita kvalitni sitovka. Po zavedeni IDS by se snizil pocet odesilanych packetu (o to, co je nezadouci) a nam userum by se mohl trosicku vyrovnat RX a TX protoze by uz neprichazelo tolik packetu no a zaroven by nebyly tolik zatezovany nase firewally.

 

Co rikate na tyto udaje v kabevolem modemu sb5101e-cn:

 

Frequency 370000000 Hz

 

Signal To Noise Ratio 34.1 dB

 

Power Level -3.1 dBmV

The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

 

 

Upstream Value

Channel ID 1

Frequency 22800000 Hz

Power 44.3 dBmV

 

Jsou hodnoty v norme? Popr. kde zjistim jaka je norma, google mi v tomto pripade prilis nepomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

jo hodnoty ok.

 

tak sem navrhni IDS co ti utahne 10gbps. Treba to nekdo cte z karnevalu a neco vymyslej. Ale myslim, ze s tim moc nevymeslis :)

 

na architekture x86 s tim pohoris. Komercni IDS jsou vetsinou delany pro firemni prostredi do 100 mbps. Dale si vem, kolik hracu by nadavalo, ze se jim zvednou latence, protoze analyza paketu proste trva. To je duvod proc to ISP neresi. Levnejsi je zupgradovat sit nez resit par usetrenych kbps za 10tky milionu + statisice penez mesicne za administratory, podporu atd. :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za potvrzeni hodnot meho modemu.

 

Pokud by nekdo skutecne cetl tento thread, pak bych doporucil pouzivat IntruShield, ktery zvladne obslouzit i 2Gbps traffic. Zde jsou stranky McAfee a veskery popis i dokumentace v PDF. Pokud si chcete alespon trosku pocist v cestine, co tato "krabicka" umi, tak kliknete sem. Na IntruShield naleznete vsude jen chvalu, je to proste absolutni spicka a McAfee je v teto oblasti bezkonkurecne nejlepsi, mimochodem IntruShield dostal po pravu zlate oceneni.

 

Softwarovy IDS ve forme OpenSource alternativy, ktera se vyrovna IntruShield jen zhruba na 35% je Snort ale i to je porad mnohem lepsi, nez-li nechat protekat pres branu obrovske mnozstvi automatizovanych pokusu o utok, nebo propustit nektere druhy floodingu, proti kterym se lze branit. Cili prvni reseni je definitvni bezpecnost, druhe je alespon castecna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> tak sem navrhni IDS co ti utahne 10gbps.

 

Copak IDS je nutné centralizovat?

 

> Dale si vem, kolik hracu by nadavalo, ze se jim zvednou latence, protoze analyza paketu proste trva.

 

IDS (pokud nedělá filtraci) nezvyšuje latence. Zabanovat IP útočníka lze na routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale máš pravdu, Karneval by měl mít v současné době jiné priority, například navýšit uplink- buď zahuštěním nodů, nebo upgradem hardware, aby uměly více upstream kanálů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

vice upstreamu je na docsis 3.0, vetsi rychlost dosahnes na 2.0. Pocet CMTS, ktere ma karneval se zvysuje, viz "Zmena topologie".

 

Ona spousta balastu leze od nasich vychodnich sousedu, takze to musis fitrovat na vstupech do site.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nyni mi to funguje jak ma, karnevalu trvala odpoved sice ponekud dele (protelefonoval jsem cca 350Kc) ale zjistilo se, ze k nam jsou napojeni 2 cigani, po jejich odstrizeni funguje net perfektne a musim uznat, ze Karneval v tomto pripade nenese zadnou vinu za problemy, ale ani ja ji nenesu, mohou za to dotycni **** (domyslete si libovolne hodici se slovo). Technik, ktery sem byl zaslan vyborne splnil svou praci (promeril kabel v byte i v rozvodne, prisel zpet ke mne a uz bylo vse funkcni).

 

Downstream

Power Level (puvodni) : -3.1 dBmV

Power Level (funkcni) : -2.0 dBmV

 

Upstream

Puvodni hodnota (puvodni): Power 44.3 dBmV

Aktualni hodnota (funkcni) : Power 40.8 dBmV

 

Signal To Noise Ratio (puvodni): 34.1 dB

Signal To Noise Ratio (aktualni): 33.4 dB

 

Pokud nekdo mate podobny problem, jako jsem mel ja, zkontrolujte si hodnoty sveho modemu (192.168.100.1 -> signal) a porovnejte s temi, ktere jsem uvedl. Jak vidite, power level se mi nyni vyrazne zlepsil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...