Přejít na obsah

neveřejná vs. veřejná IP


Návštěvník bony

Doporučené příspěvky

Zdravim,

mohli byste mi poradit v čem je vlastně ta veřejná IP lepší než neveřejná? Má lepší bezpečnost nebo něco?

Pochopil jsem tady správně, že na neveřejnou nepřipojim dva PC?

Je pravda, že USB připojení bere víc CPU?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karneval dava standartne 2 neverejne IP adresy, to znamena ze ke kabelovymu modemu muzes pripojit 2 PC aniz bys musel pouzit router (jedno PC do USB,druhe PC do ethernet), pokud nechces pouzit USB na modemu, muzes pouzit switch.

Pokud bys chtel pripojit vic jak 2 PC musis pouzit router, nebo si prikoupit dalsi IP od Karnevalu a pouzit jen switch.

 

Verejna IP je lepsi v tom, ze muzes pouzivat nektere sluzby, ktere na neverejne IP nejedou: FTP server,prenos souboru pres ICQ, online hrani her, nektere hlasove sluzby, byt activ na siti DC++ a dalsi.

Verejna IP ma mensi bezpecnost, protoze je tvoje PC videt z celeho internetu, kdezto s nevernou IP je tve PC videt jen vramci site Karneval a proto tam nefunguji sluzby ktery jsem vyjmenoval.

 

USB pripojeni asi zere trochu vic nez ethernet a na novejsim PC si myslim ze to nemuze byt poznat, k tomu by se mohl vyjadrit nekdo kdo to pouziva.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu, tak pri neverejne IP jsi jakoby soucasti "lokalni" site Karnevalu. Karneval je pripojen na net a tobe data preposila, takze tvou IP nikdo nevidi.

To me ale pripada, ze se to musi dat nejak obejit. K cemu je tam kruci ten PROXI server?

Nepodarilo se to nekomu? Nebo treba nejakym softem?

 

JimmyFLASH

www.jimmyflash.unas.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nejde to, ten provoz se smeruje pri pouziti neverejne IP na ruzne proxyny prodle toho, jakou pouzijes sluzbu. To k cemu je proxy se tu uz nekolikrat prodiskutovalo, staci pouzit Search.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me ale pripada, ze se to musi dat nejak obejit. K cemu je tam kruci ten PROXI server?

 

Mě by zajímalo PROČ chceš kruci ten proxi server obejít, je-li skutečně transparentní ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo PROČ chceš kruci ten proxi server obejít, je-li skutečně transparentní ?

 

Nikdy jsem netvrdil, že chci obchazet PROXI (zvlaste když ani presne nevim na co to je). Chtel bych nejak přesmerovat pakety na muj PC aby se choval jako s verejnou IP....ale to je asi hodne blahove....kdyby to šlo, tak by to už dělal každý.

 

JimmyFLASH

www.jimmyflash.unas.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...