Přejít na obsah

Sitovka


Návštěvník JoHnX

Doporučené příspěvky

Návštěvník JoHnX

Ahoja, je tomu nedavno, poskladal sem si novyho compa... :-) mam desku MSI s integrovanou sitovkou - NVIDIA nForce networking bla bla bla 1 Gb. No a na starym compu jak byl vyplej, tak me u kabeloveho modemu - toho cernyho(novyho) kontrolka PC nesvitila, ale na tom novym me kontrolka PC blika, a i kdyz mam vyplej pocitac tak me ta integrovana sitovka sviti jako pripojena... Ted nevim jestli je to dobre, nebo spatne... :(:-) Zadny rozdil v netu jsem nezaznamenal, akorat ze me nekdy ta sitovka nenajede pri 1. spusteni pocitace, ale az na nasledny restart... Rad bych vedel, ci je to normalni nebo ne, cao, a dik za odpoved :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník OfSík

Tím, že nenajede, myslíš, že není vidět mezi síťovými adaptéry? Doma máme dva počítače se základní deskou od MSI. Na jednom je kombinace gbit síťovek NVidia/Marvell a tam není žádný problém. Druhá, o něco novější, deska má dvakrát NVidiu a taky se občas stane, že síťovka po nastartování prostě "neexistuje"... zatím jsem nevypozoroval příčinu. Takže zřejmě problém konkrétně tohoto adaptéru, resp. ovladačů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Je to normální. Novější desky jsou napájené i po vypnutí počítače. Mně například svítí nejen síťovka, ale i myš. :x Je to tak proto, abys mohl zapnout počítač dálkově přes síť, což ale využívá tak 1% lidí, takže to hlavně zvyšuje spotřebu proudu. :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JoHnX

Aha :-) ja si rikal, ze kvuli necemu takovymu bude :P Akorat sem si nebyl jisty :) A to se zapina prez neaky software nebo neak jinak ? Rad bych o tom vedel vic :P je to zajmavy :D

 

BTW: Ze zacatku sem mel problemy s RAMkami, a kdyz jsem musel vypinat na tvrdo, kdyz sem ty ramky vseliak prehazoval, podrzenim knofliku POWER, taky me svitila i mys i klavesnice, ale kdyz vypnu windows normalne, ze se samo vypne, tak je to potme, akorat ta sitovka jak las vegas :Da modem taky... :D Ramky uz mam ale vyreseny, a slape to nastesti f pohode :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník OfSík

Počítač lze na dálku probudit pomocí tzv. magic packetu. Je to udp packet, který počítač nejčastěji opouští skrz port 9 a jeho obsah je velmi prostinký: 6x znak FF a potom 16x MAC adresa stroje, který chceš probudit. Síťovky s podporou WakeOnLAN neustále naslouchají a zachytí-li takovýto packet, pošlou základní desce signál ke spuštění. Z toho vyplývá, že např. v prostředí linuxu vystačíš s trochou zručnosti i s příkazy shellu, jde napsat skript v php, apod. Pod Windows mi spolehlivě funguje například utilitka mc-wol (http://www.matcode.com/wol.htm).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Catcher
... No a na starym compu jak byl vyplej, tak me u kabeloveho modemu - toho cernyho(novyho) kontrolka PC nesvitila, ale na tom novym me kontrolka PC blika, a i kdyz mam vyplej pocitac tak me ta integrovana sitovka sviti jako pripojena...

Pořiď si prodlužovací kabel s 3-4-5ti zásuvkou podle potřeby a s vypínačem, a celej comp vypínej, po normálním vypnutí, ještě natvrdo tím vypínačem. Nic ti nebude blikat, a ještě ušetříš za elektřinu, zvlášť když zase chtějí zdražovat. Já PC takhle vypínám už hodně dlouho a nemám s tím žádný problém :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JoHnX

Njn, o tom sem taky uvazoval.. :-) Pokud to nebude neak pozkozovat hardware... :-) No S tou prodluzkou je to fajn napad :-) , ale nebylo by to taky dobry treba vypinacem co je na zdroji ze zadu pocitace ? ... :roll::-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Catcher

Jistě, vypínačem na zdroji zezadu by to také šlo vypínat, ale :

- vypínač od prodlužovačky mám téměř po ruce :D

- je to mnohem praktičtější, než se pořád natahovat někam dozadu za PC a šmátrat po vypínači

- na prodlužku může být zapojené nejenom PC, ale také repro, monitor, dále tiskárna (moje HP podporuje kopírování i při vypnutém PC, takže jí mám zapojenou samostatně na jiné větvi), popř. switch nebo router, atd... a všechno se vypne jediným vypínačem 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Njn, o tom sem taky uvazoval.. :-) Pokud to nebude neak pozkozovat hardware... :-) No S tou prodluzkou je to fajn napad :-) , ale nebylo by to taky dobry treba vypinacem co je na zdroji ze zadu pocitace ? ... :roll::-)

 

 

No hardware se tím stoprocentně nepoškodí, už to tak dělam několik let a nezaznamenal jsem nějakej problém :idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...